Martin Lengál

10.1.2020

Zabere to jen 4 min času

ZE ZMATKU K POŘÁDKU A PROSPERITĚ

Když je teplo, přichází můj čas. Lidí, kteří se nechtějí v létě potit, přibývá a v poslední době roste i zájem o topení klimatizací. Jsem majitelem firmy, která se zabývá úpravou vzduchu v budovách, prodávám a montuji klimatizace a ventilace.

Jmenuji se Martin Lengál, podnikám v Brně od roku 2015, vždy jsem chtěl svoji práci dělat dobře, ale jak to tak bývá, někdy není výsledek úplně shodný s touhou. Má snaha o dobrý výsledek vyústila do stavu, že jsem byl pořád v práci, neměl jsem čas na sebe a na rodinu. Nevěděl jsem co a jak, byl jsem úplně zmatený, moje schopnost vnímat a vyhodnocovat situace se zhoršovala až do bodu, kdy jsem přestal být ochotný se rozhodovat. Nikdo mě neuměl nasměrovat!

Trápily mě peníze, neměl jsem čas, měl jsem trable s nedostatkem zaměstnanců a nezaplacených faktur po splatnosti přibývalo. Dobrých zakázek jsem měl také málo a neplatiči se rozrůstali. Toto vše se odrazilo i na mé motivaci podnikat, byl jsem mrzutý a to, co jsem dělal, mě moc nebavilo, prostě jsem ztrácel chuť do práce.

V roce 2017 jsem již měl všeho plné zuby, a protože jsem nechtěl a nechci žít život ve zmatku a bez úspěchu, musel jsem nějak jednat. Začal jsem hledat někoho, kdo mi s touto situací pomůže.

Vyzkoušel jsem pár různých „praktik“, snažil jsem se přečíst mnoho knih, ale výsledky se nedostavovaly. Na internetu jsem narazil na Litecom, oni mají jako jedni z mála testy, které vyhodnocují oblasti týkající se podnikání, a právě výsledky těchto testů mi pomohli se rozhodnout dát si své podnikání „opravit“ právě s Litecomem.

S Pepou Orálkem jsme si na konzultacích užili, to, co jsem si procházel, bylo mnohdy velmi náročné a někdy i dobrodružné, musel jsem dávat krok za krokem do pořádku vše, co mi bránilo v tom, abych mohl úspěšně podnikat. A že toho bylo, ani jsem netušil a nevnímal, co všechno mi bránilo v dosahování dobrých výsledků; dostával jsem úkoly a ty jsem plnil. Začal jsem chápat souvislosti co a proč se děje.

Jak více popsat spolupráci s Litecomem? To úplně není možné, to je třeba prožít, každopádně jsme s Litecomem byli úspěšní.

Dnes, kdy píši tuto referenci, mohu prohlásit, že jsem své slepecké brýle odložil, že mám oči tak otevřené, že vidím více a hlavně jinak, a když vidím, mohu vyhodnocovat a rozhodovat a má rozhodnutí jsou správná.
Dal jsem si do pořádku i osobní život, zdraví a všeobecně jsem v lepší kondici

S Litecomem jsem se z obratu jednoho milionu korun dostal na úroveň cca dvaceti milionů. Obrovsky mi narostly v poslední době zisky, až čtyř násobně.

Moje firma je stabilizovaná a prosperující. Vlastně jsem se stabilizoval já, vyřešil jsem svůj zmatek, moje schopnost jednat s lidmi se velmi zvýšila, hlavně díky komunikačnímu tréninku, kde jsem získal schopnost mnohem více čelit problémům. 

Litecom se stal pro mě partnerem, kterému věřím, a jsem přesvědčen, že mě Pepa Orálek vždy, když bude třeba, podrží. 

Pokud něco chcete změnit, začněte u sebe a dělejte to až do bodu, kdy dosáhnete toho, čeho jste chtěli. Pokud budete chtít profesionální podporu, Litecom Vám ji dá, každá profesionální služba něco stojí, ale když budete upřímní a pracovití, tak se Vám tato investice za krátký čas vrátí, a to mnohonásobně.

Děkuji Litecomu za podporu a těším se na další spolupráci a Vám držím palce při zlepšování Vaší práce, Vašeho života.

V Brně dne 17. 12. 2019

Martin Lengál
Lengál, s.r.o.
E-mail: martin@klimalengal.cz
Mobil: 723 063 976