Luboš Kopecký

20.5.2015

Zabere to jen 5 min času

PŘÍNOS ZE SPOLUPRÁCE S LITECOM s.r.o.

Několik let podnikám v oblasti velkoobchodu s nábytkovým kováním a zabývám se nábytkovým designem.Na přelomu let 2009 a 2010 se projevila recese i v mém oboru. Firma se přestala rozvíjet a někam směřovat. Moje vize se rozplývaly pod argumenty mých zaměstnanců, dodavatelů, odběratelů i názory nejbližšího okolí ovlivněnými strachem z “krize“. Ztrácel jsem jistotu ve svých rozhodnutích ve firmě a začal věřit, že to opravdu nejde. Sám jsem sebe omlouval tím, že je na tom konkurence obdobně, takže je vlastně vše v pořádku.

Můj postoj k problémům byl velmi váhavý, solidární a sociální, taktika vyčkávací – „mrtvý brouk“. Toto se okamžitě začalo projevovat na ekonomice a fungování firmy.Na konci roku 2010 jsem se rozhodl začít spolupráci s firmou Litecom s.r.o. Od této doby jsme spolu v komunikaci. Dnes, po roce spolupráce, mohu bilancovat.Tato spolupráce není pouhé školení. Je to změna pohledu na smysl podnikání, existenci firmy a na roli jejího majitele. Získal jsem mnoho cenných informací, které mi pomohly pevněji se postavit do čela firmy.  Získal jsem jistotu a důraz v prosazování svých záměrů.

Zvýšila se má schopnost jasně rozhodovat. Umím lépe rozpoznat co jsou a co nejsou pro firmu a pro mne správná rozhodnutí, co je a co není důležité. Má rozhodnutí jsou pevná a nenechám se opíjet rohlíkem. Věci, které mne trápily dlouhodobě, jsem začal likvidovat rychleji a účinněji.A co je důležité? Pochopil jsem, že city a pocity mohou být překážkou k úspěchu. Proto se dnes snažím je do podnikání netahat. Prostě beru věci tak jak jsou.

Dnes po roce spolupráce mohu říci, že jsem dosáhl :

- zvýšení obratu o 9%  (v období stagnace v oboru)

- snížení nákladů o 12% (přes výmluvy zaměstnanců, že to nejde)

- navýšení průměrné marše o 6% (v období, kdy konkurence snižuje ceny)

Dostal jsem se od výsledků blízkých nule ke slušným ziskům v době, která není pro můj obor příznivá. Ze své firmy umím vyždímat více.

S firmou Litecom s.r.o., jmenovitě s panem Orálkem, stále spolupracuji a konzultuji důležité strategie rozvoje své firmy.

Pro toho kdo již nechce být obětí svého podnikání a chce získávat ze svého podnikání maximum, tomu mohu společnost Litecom s.r.o. jenom doporučit.V Brně dne 22.11.2011

Luboš Kopecký

Kopecký CZ s.r.o.
lubos.kopecky@kopeckycz.cz
608 750 441