Michal Makovec

28.6.2015

Zabere to jen 6 min času

POCHVALA PRO LITECOM

Moje firma se zabývá výrobou pečiva. Většina lidí se s tímto sortimentem setkává každý den, takže si o tomto oboru dělá různé představy. Moje představa o vedení pekárenské firmy, byla úplně jiná, než skutečnost.

Firmu založil můj otec a s mámou ji vedli mnoho let. V poslední době začalo docházet ke zmatkům, nekomunikaci a nesouladu ve vedení, a tyto věci se začaly projevovat v ekonomice společnosti. S touto situací jsem chtěl něco udělat, ale víte jak je to těžké, když se máte dohodnout s těmi nejbližšími. Viděl jsem předmět vedení jako velmi složitý a vůbec jsem neměl chuť s tím něco dělat.

Když už komunikace mezi námi skoro vymizela, krize ve firmě se prohlubovala víc a víc, a firma šla tzv. samospádem, rozhodl jsem se, že s tím musím něco udělat. Ale vůbec jsem si nevěřil. Našel jsem Litecom, firmu které jsem uvěřil díky referencím a profesionální obchodní schůzce s paní Orálkovou a společně jsme se do toho pustili.

Stav organizace byl následující, lidé nás neposlouchali, v podstatě si dělali co chtěli, zavedená pravidla byla obcházena a další důležitá se nenastavovala. Uřídit takový osmdesátičlenný kolektiv nebylo možné. Zodpovědnost v naší firmě byla na bodu mrazu a management byl přepracovaný.
Toto vše jsme začali v květnu tohoto roku napravovat. S panem Orálkem, jsme začali postupně řešit jeden problém za druhým. Věci, které způsobovali tento špatný stav, jsem si sám objevil a odstranil.  Nekompromisní přístup pana Orálka mi nedává mnoho prostoru pro vyhýbání se věcem, před kterými jsem utíkal. Trénování situací mi pomáhalo je lépe zvládnout ve skutečnosti. 

Za pár měsíců kdy makám na tom stát se dobrým majitelem a ředitelem, pod vedením kouče Pepy Orálka jsem napravil tyto oblasti mého podnikání:
•    urovnal jsem vztahy s rodiči a stal se majitelem firmy
•    vedení firmy jsem zjednodušil a zvýšil zodpovědnost lidí
•    dostal jsem finance pod kontrolu
•    zlepšil jsem ekonomiku firmy
•    a mám přehled a věřím si že to zvládnu
Tyto kroky vedli k vyšší zodpovědnosti všech zaměstnanců a hlavně té mé. Jsem mnohem jistějším manažerem a firmu mám ve svých rukách. Litecom mi nepomohl jen zlepšit firmu, ale pomáhá mi zlepšovat i můj osobní život – vždyť tyto dvě oblasti od sebe nelze oddělit. 

Děkuji za osobní přístup a profesionalitu Litecomu a těším se na další spolupráci. A těm co NEVÍ, doporučuji se dozvědět, protože co nevíte nelze změnit.

V Prostějově dne 07.11.14
Michal Makovec
Pekařství MaM, s.r.o.
m.makovec@mampekarstvi.cz
tel. 777 764 178