Zdeněk Brabec

28.6.2015

Zabere to jen 5 min času

PODĚKOVÁNÍ

V roce 2012 mi zavolal pracovník Litecomu. Po tomto telefonátu jsem vůbec neměl zájem o tuto službu. Když mě později navštívil obchodník stejné firmy, řešil jsem právě zmatek ve firmě a nevěděl jsem si rady – tak jsem si řekl, že to, co Litecom nabízí, by mohlo být ono. Dlouho jsem nechtěl dát

Litecomu referenci, řekl jsem vždy, „až tam bude co psát - dnes již je“.

Jsem vlastníkem kamionové autodopravy. V září roku 2012, jsem měl 22 starších kamionů, které jezdily po celé Evropě, vlastní servis na nákladní vozidla, který mne táhl dolů a  ekonomiku,  která nebyla moc vypovídající. Neměl jsem žádné výrazné dluhy, expandoval jsem a začalo toho být na mě moc.

Zaměstnanci za mnou chodili s každou maličkostí, lidé neměli žádnou zodpovědnost, vše nechávali na mém rozhodnutí, neměl jsem žádnou organizaci, řešil jsem tolik věcí naráz a na nic jsem neměl pořádně čas, byl jsem přepracovaný a v podstatě jsem nic pořádně neudělal. Občas jsem přestal věřit, že se s tím dá něco dělat. Dokonce mě začali někteří zaměstnanci tlačit, kam jsem nechtěl.

Nemyslel jsem si, že to bude tak dlouhodobá spolupráce. Pan Orálek za mnou jezdí skoro dva roky a stále máme co řešit, vždy najdeme nějaký nepořádek a spravíme ho. Je zajímavé sledovat, co všechno jsem dokázal změnit, dokonce i to čemu jsem sám úplně nevěřil. Dnes to hodnotím tak, že jsem vůbec neměl ponětí, co mám jako majitel firmy dělat a tak jsem ani nemohl vědět co mám zlepšit.

Udělal jsem si v práci pořádek, dnes jsou mí lidé samostatní, mají zodpovědnost a zvyšují své výkony. Mě se obrovským způsobem ulevilo, získal jsem mnoho času na věci, které má majitel firmy dělat. Jako ředitel jsem začal dosahovat výsledků, které jsem si sám stanovil. Moje komunikace a schopnost obchodovat se výrazně zlepšila. Myslel jsem, že tabulky něco vyřeší –  ty pomohou jen do jisté míry.

To, co je zlomové pro vývoj mé firmy, je můj přístup k podnikání, lidé kolem mne a životní hodnoty. Vím, zní to vznešeně, ale mě se to vyplatilo.

Dnes mám 35 kamionů a do konce roku objednaných dalších 5. Otevřel jsem další pobočku, která také hodně rychle expandovala. Moje ekonomika šla nahoru, současný měsíční zisk se násobně zvýšil k mé spokojenosti. Nejvíc jsem pyšný, že většinu náprav jsem dokázal aplikovat sám a dnes jsem schopen vše, co jsem zavedl, udržet.

Díky Litecomu jsem se dostal ze zmatku a falešných předsudků. Bez této pomoci bych nebyl schopen dosáhnout těchto výsledků.

 

Zdeněk Brabec

TRANS - SPEDIT s.r.o.

603 892 249

info@trans-spedit.cz