Vladimír Foukal

28.6.2015

Zabere to jen 5 min času

REFERENCE

V Olomouci 28.05.2014

Jsem majitelem firmy, která začala provozovat svou činnost od ledna roku 2009. Do té doby jsem byl zaměstnancem a zároveň pracoval na ŽL. Myslím, že v té době jsem byl úspěšný ve svém podnikání a dokázal vydělat velmi slušné peníze. Velký zlom v mém životě nastal, když jsem se rozhodl, že své podnikání trošku pozměním a začnu se naplno věnovat oboru, v kterém jsem byl do té doby pouze zaměstnancem. Během jednoho roku se nám podařilo spolu se společníkem – mým kamarádem postavit a otevřít firmu, kterou provozuji od začátku roku 2009. Společník se od prvopočátku nezapojoval do provozu firmy, takže nastaly komplikace, které jsem musel řešit.

V mém životě nastal velký zlom. Byl jsem na vedení firmy sám, neměl jsem se s kým poradit, řešit problémy a hlavně jsem měl jen nepatrnou zkušenost s vedením zaměstnanců. Mám pocit, že i když se mé firmě dařilo ekonomicky, s organizací to poněkud vázlo. Veškerou svou energii a čas jsem věnoval jen práci, veškeré koníčky šly stranou. Můj zdravotní stav se velmi zhoršil. Začal jsem o sobě pochybovat, nevěřit si. Nedokázal jsem rozpoznat, co je správné a co ne. Měl jsem pocit, že si v mé firmě vlastně každý dělá, co ho napadne. Byl jsem nedůsledný, zavalený prací.

Začal jsem se zajímat o různá manažerská školení. V té době mě oslovil i Litecom. Vybral jsem si právě tuto firmu, protože jsou prostě jiní. Jiní v tom smyslu, že neposloucháte běžné poučky, co byste měli a neměli dělat a jak se chovat. Litecom dokáže změnit vaše myšlení. Srovnal jsem si myšlenky a začal dělat pořádek jak ve své firmě, tak i v soukromém životě. Ještě nemohu říct, že je vše naprosto dokonalé a v pořádku. Pořád na sobě pracuji, ještě mám před sebou dlouhou cestu. Ale vím jak na to, a to díky p. Orálkovi.

                                                                                        Vladimír Foukal,  jednatel
                                                                                        STK „ Na Přerovské“, s.r.o.
                                                                                        Týnecká 833/39, 783 71 Olomouc - Holice