Jiří Škrabal

28.6.2015

Zabere to jen 7 min času

JAK JSEM POTKAL LITECOM A ZAČAL PODNIKAT

V Hulíně dne 27.12.13

Podnikám v ocelových konstrukcích a jsem kreativní člověk a proto začínám netradičně, mám rád pěkné věci a už jsem podnikal před setkáním s Litecomem. Dokonce jsem vydělal dost peněz, jenom jsem neviděl důležité souvislosti a právě proto jsem při prvním oslovení Litecomem jednal odmítavě.
Vůbec jsem nechápal co po mě Litecom chce a co mi může taková firma nabídnout.
Až po osobním setkání s panem Orálkem, který nevím přesně jak to udělal, ale on mne donutil přemýšlet, jsem najednou měl touhu něco změnit, být lepší, víc si věřit, dělat svoji práci lépe, dělat víc pro rodinu a své okolí, nemyslet jen sám na sebe.

Když se dnes podívám jaké bylo mé podnikání – tak bylo v hrozném stavu, to že jsem schopen dnes vidět, je díky konzultacím s panem Orálkem. Dnes o tom mohu psát, tenkrát jsem si myslel, že to tak strašné není. A dnes vím, jak hloupé a pro člověka nevýhodné je nevidět. Takže, byl jsem přepracovaný, sám jsem vše uměl nejlépe, lidem jsem nevěřil, trápil se s nimi a nic moc  jsem nestíhal, práci jsem dělal zbytečně dlouho a zabýval se nepodstatnými věcmi, ale tenkrát jsem věřil, že podstatné jsou! Přestávalo mne podnikání bavit a začal jsem přemýšlet i o tom že přestanu podnikat nebo začnu dělat něco jiného prostě jsem vymýšlel hlouposti. Byl jsem totálně neefektivní majitel firmy!

Po prvních konzultacích, jsem byl plný informací, dojmů a taky energie. Líbilo se mi, že se pan Orálek pustil nejdříve do mne a musím přiznat že je moc těžké se s tím srovnat a hlavně začít se sebou něco dělat. Já jsem nadával na své okolí, za co všechno může, ale nakonec jsem zjistil, že musím začít u sebe – tak jsem začal!!! Pan Orálek za mne nic neudělal, jen mi ukázal cestu a kontroloval zda po ní jdu. Vše jsem si musel sám odedřít! Narovinu se přiznám bez toho chlapa bych to nezvládl!

Dlouho jsem nechtěl napsat tuto referenci – já jsem chtěl hmatatelné výsledky. Změny u mne pozorovalo hlavně moje okolí i práce s lidmi se mi začala více dařit i čas jsem začal lépe využívat, dokonce jsem na tom tak dobře že si v klidu skočím přes den na golf a v podstatě se nic neděje, všechno ve firmě funguje, ale pořád jsem chtěl výsledky. Dnes je mám a mohu se s nimi pochlubit, i když výsledky jsou jen jedna věc.

Ale cíl je mnohem důležitější a pokud má člověk cíl může dosáhnout mnohem lepších výsledku. Věřím že pan Orálek vám cíl ukáže.

Mám obrovskou chuť firmu budovat, rozšiřovat se, investovat peníze, postavit vlastní výrobní areál. Dnes dělám jiné věci, zabývám se pouze věcmi, které má majitel a šéf řešit – už neřeším průsery!!!! Mou prioritou je kvalita obchodování a taky obchod rozšiřuji. Mám čas na rodinu a svoje koníčky. Toto všechno – moje aktivity, moje postoje jsou zobrazeny v ekonomice tohoto roku.
Mám dvojnásobný obrat a dvojnásobný zisk a to jsem přijal pouze jednoho člověka navíc. Dnes nás je 12. Dnes mám práci na zimu, což se mi několik let před tím nepovedlo ale hlavně buduji firmu která chce být nejlepší na trhu a hlavně poctivá ke svým zákazníkům.

Já si více uvědomil co chci na tomto světě dosáhnout, moje firma expanduje, přijímám nové lidi a těším se na nové poznatky o své osobě, protože to mne posunulo nejdále. PROSTĚ JSEM ZAČAL PODNIKAT.

Věřím panu Orálkovi, protože on přesně ví o čem mluví. Vy co jste v životě nespokojení, Vy co chcete žít a pracovat naplno, Vy co se nechcete spokojit s kompromisem a Vy co se nebojíte proto něco udělat – pro Vás je služba Litecomu!!
Lidi nepromarněte svůj život užívejte si ho tak jako já. Je to prostě super!!!

Díky za pomoc Litecomu s.r.o. a těším se na další spolupráci.

Jiří ŠKRABAL
Kovoline s.r.o.
Mob: 774 244 444
Email: kovoline@kovoline.cz