Zuzana Sojková

28.6.2015

Zabere to jen 5 min času

REFERENCE

Byla jsem spolumajitelkou firmy, která nefungovala, měla dluhy, byla špatně řízena. Neměla jsem souhlas na tom co se děje, ale nemohla jsem zasáhnout! Proč? To jsem se dozvěděla později.

Věděla jsem, že se musím pokusit, věděla jsem, že když nic neudělám, vše skončí. Tak jsem sedla k internetu a začala hledat ve vyhledávači „pomoc zadluženým firmám“. Na schůzku s panem Orálkem jsem jela s odhodláním, ale zároveň jsem nevěřila, že mohu vůbec něco udělat – pan Orálek mne přesvědčil, že mohu a to rozhodlo o spolupráci, uvěřila jsem jemu i sobě.

Firma kde jsem byla spolumajitelkou, byla před kolapsem, stejně jako já:), sebevědomí na bodu mrazu, no prostě všechny ty věci, které sprovázejí člověka, když je neúspěšný. Firma se rozpadala, byli jsme v nevyhovujících prostorách, mezi lidmi byla špatná atmosféra a měli jsme hromadu dluhů.

Spolupráci s Litecomem jsme nastartovali spolupráci na začátku roku 2013. Chtěla jsem radu, chtěla jsem návod, prostě jsem chtěla dostat firmu do životaschopného stavu. Hned od počátku konzultací, jsem si začala uvědomovat věci, které jsem před tím neviděla a jak to tak bývá, pohled na skutečnost trochu bolí. Začala jsem pod vedením pana Orálka napravovat jednu chybu za druhou. A to bylo někdy velmi tvrdé, ale zvládla jsem vše co bylo potřeba a co jsem nezvládla jsem stejně nakonec zvládla – musela jsem pan Orálek mi nedal pokoj a dovel mne vždy do konce každé, zdánlivě nerealizovatelné akce. Pan Orálek mne vedl k radikálním krokům, které změnili celou situaci.

Dnes po jedenácti měsících spolupráce s Litecomem, je situace zcela jiná. Já mám prosperující firmu, platím své dluhy, jako jediná rozhoduji a situaci ve firmě, dokonce díky mému změněnému postoji ke klientům, zaměstnancům a financím, si dovolím prohlásit, že mám vše pod úplnou kontrolou.

Jsem schopná manažerka, která vede firmu o 20ti lidech s milionovými obraty, firmu, která vykazuje zisky a dostává svým závazkům. Ještě před rokem bych ani nepomyslela na, že bych mohla cokoli změnit, nebo někoho řídit a ještě s úspěchem. Byla jsem ve ztrátě, teď mám zisk, neměla jsem sebevědomí, teď ho mám, teď věřím, že mohu dosáhnout všeho co si naplánuji.

Pan Orálek mne přesvědčil, že každá situace má řešení a já si uvědomila, že pokud budu dělat vše poctivě tak se mi to v dobrém vrátí zpět, nemusím na tom nijak těžce dřít, prostě stačí být k lidem férový a poctivý.

Dnes vím že firmu umím řídit, teď zbývá rozvíjet a udržovat firmu ve zdravém stavu. A na tom budeme s panem Orálkem dál pracovat.

V Záluží dne 5.12.13

Zuzana Sojková

Rájovská a Smaltovna s.r.o.
Mob: 777 022 941
Email: smaltovna@rajovska.cz