Bronislav Trávníček

28.6.2015

REFERENCE PRO LITECOM s.r.o.

Jmenuji se Bronislav Trávníček a  v současné době  jsem jediným  vlastníkem společnosti Klimabott s.r.o  Začátek podnikání jsme  nastartovaly v roce 2009,říkám nastartovaly ,protože jsme na to v začátcích  byly tři. Postupem času se situace změnila a dospěla do současného stavu. Tedy jeden  majitel, jedny pravidla.

Podnikám v oboru, který se v posledních letech velmi rozvinul, dodáváme a instalujeme klimatizační  a vzduchotechnickou techniku do obchodních center, rodinných domů i kanceláří . Jednoduše jsem součástí stavebního trhu. Přes moje mínění o naší „dokonalosti“, jsem chtěl vyzkoušet co mi může Litecom nabídnout. Zpočátku jsem si myslel ,že mne Litecom přitáhne nové klienty. Prostě ,že se tady objeví člověk ,který má  zaručenou metodu jak mne a  naší firmu udělá ještě úspěšnější a bohatší. Byla tady jedna věc, na kterou musím  upozornit – do práce jsem chodil s pocitem ,že pro růst firmy dělám víc než moji  dva společníci. Práce mne přestala bavit a domů jsem chodil  psychicky velmi unavený. To se samozřejmě projevilo na chodu celé rodiny.

Když jsem se poprvé sešel s panem Orálkem z Litecom s.r.o., myslel jsem si , že je u nás  všechno v pořádku. Po první konzultaci, jsem díky jednoduchosti a srozumitelnosti pochopil, že naše podnikání (v té době jsem měl ještě jednoho společníka), byl „amaterizmus“. Naše chování, obchodování a budování vztahů, bylo propleteno spoustou chyb, které jsem neviděl.

Spolu s panem Orálkem už téměř rok, odkrýváme jeden problém za druhým. Problémy v mé firmě byly a pěkně zahnívaly. On vidí věci tak, jak jsou, vidí více než já. Taky jsem pochopil co bylo hlavní příčinou, že nebyly vidět. Vždy spolu řešíme to, co je zrovna třeba ne to co si myslím, že  je nutné řešit. Dnes vidím, jak důležitý je pohled z venku. Jak důležité je vidět věci z nezávislého pohledu. 
I díky panu Orálkovi jsem se rozhodl udělat důležitý  a pro mnoho majitelů firem nelehký krok a to ten ,že jsem se rozhodl ukončit spolupráci s neproduktivním společníkem. Moje firma se rozrostla a to  tak, že produkuje 2 krát tolik, než před začátkem spolupráce s Litecomem.

Mé obchodní schopnosti vzrostly tak, že si mohu dovolit své klienty vybírat - mám platící klienty. Dnes mám nad svou firmou mnohem lepší kontrolu. Pracovníci mne poslouchají a respektují mne. Pan Orálek mě naučil věci plánovat. Stanovené plány dodržuji a plním. Naučil jsem se, jak zacházet správně s penězi, tato velmi jednoduchá strategie mi pomohla zaplatit velkou část firemních  dluhů z minulosti – svou firmu úspěšně ozdravuji.

Na spolupráci s panem Orálkem si nejvíce cením toho, že sám na sobě cítím, že  jdu správným směrem. Mám mnohem lepší náladu, moje sebevědomí se zvyšuje, jsem přesvědčený o svých schopnostech a práce mne opět začala bavit. Mám čas na své sportovní koníčky a rodinu.

Vrátím se na začátek mého dopisu ,kde vzpomínám pana Orálka jako člověka ,který má zaručenou metodu, jak  přitáhne nové a platící klienty a z vaší společnosti udělá větší a prosperující. V podstatě, to tak je jen to neudělal pan Orálek, ale tuto schopnost mi postupně předává. Toho si nesmírně cením   – dělá ze mne schopnějšího podnikatele.

Službu pana Orálka doporučuji všem, kterým záleží na hodnotě vlastního života a jak ho chtějí prožít. Lidem, kteří jsou schopni opravdu makat. Práce je to tvrdá ,ale přináší své úspěchy.

V Hodoníně 17.9.13

Bronislav Trávníček

Klimabott s.r.o.
Mob: +420 774 852 578
Email: travnicek@klimabott.cz