Libor Janča

28.6.2015

Zabere to jen 6 min času

V Kunštátě dne 14.4.2013

KDYŽ JSEM ZAČAL ZNOVU PODNIKAT

Jsem člověk, který v podnikání pořádně změkl a vlastně nikdy pořádně nepoznal  REALITU jak úspěšně řídit firmu!

Jmenuji se Libor Janča a snažím se vybudovat firmu, která bude působit na trhu v EU, snažím se o to již 10 let. Vyrábím a distribuuji krmivo a stelivo pro domácí zvířata (většinou pro domácí  mazlíčky).

Pan Orálek z firmy Litecom mne navštívil v roce 2010, v té době ve mně nezanechal pocit, který by mi pomohl rozhodnout se ke spolupráci. Měl jsem vedle sebe různé  poradce a má důvěra patřila jim. I když jsme se nedohodli, začal jsem pravidelně číst příspěvky od pana Orálka. V roce 2012, jsem pana Orálka sám vyhledal, po dalším neúspěšném pokusu dát si do kupy mé podnikání.
Po první konzultaci jsem prohlásil, že tato služba je mercedes a to co jsem doposud  poznal  byl  trabant.

U mne ve firmě jsme se měli všichni rádi. Nikomu jsme nechtěli ubližovat a také jsme si každý dělali co jsme chtěli takový „ráj na zemi“, bohužel pro mne se tento ráj měnil rychle v peklo . Nebyl jsem schopen řídit vůbec nikoho. Často se stávalo, že lidi řídili mne, kolem mne vznikal chaos, obchodní úsek jsem řídil chaoticky a já prodělával. Byl jsem totálně vyčerpaný a bez chuti cokoli rozvíjet.Tento stav byl neudržitelný, ale dnes po několika měsících spolupráce mohu říci – držím své podnikání více ve svých rukách.

Četl jsem pár  referencí, tak mohu jen souhlasit s tím co bylo napsáno. Jen chci říci, že jsem nedostal vůbec nic zadarmo, že si vše musím vyřešit sám, že pan Orálek mne pouze velkým záměrem a silou tlačí k ideálnímu modelu podnikání. Začal jsem makat 2 krát více, ale to jen protože před tím jsem tak trochu zlenivěl a teď doháním to co mi uteklo. Dnes vidím věci, které jsem před tím neviděl a divím se!!! S těmi klapkami na očích jsem ani nic vidět nemohl a tak jsem teď překvapen.

Po pár měsících práce s panem Orálkem, se zlepšila platební schopnost mé společnosti. Zaplatil jsem stovky tisíc závazků a hlavně vylepšuji obchodní oddělení tak jak má fungovat. Komunikace ve firmě se zlepšila a já si zažívám restart, prostě jsem nakopnutý. Největším mým přínosem ze spolupráce, který jsem léta hledal u všech mých poradců, byla odpověď na otázku nezodpovědnosti mých zaměstnanců, dnes ji znám a divil jsem se, když jsem přišel na tuto jednoduchou odpověď!! Dnes pracuji na zvýšení zodpovědnosti všech, kteří do mé společnosti patří, protože vím jak!!!!!!

Čeká mne mnoho práce a s Litecomem jsem spolupráci prodloužil. Tuto službu jsem již doporučil několika podnikatelům a doporučuji každému, kdo chce najít odpověď na to jak uspět!!!

Libor Janča

LIMARA Plus, s.r.o.
ljanca@limara.cz
775 211 499